Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: empire total war oyuna girerken donma sorunu

Senior Member

empire total war oyuna girerken donma sorunu

empire total war oyuna girerken donma sorunu var arkadaşlar acayip araştırma yaptım olmuyor win7 64bit i3 kullanıcısıyım ben size çözüme ulaşmak için yaptıklarımı tek tek sayayım..

oyunu update 8 ve 9 larını kurdum service pack2 yi net framework 4 ü directx 11i realtek ses kartının son güncel versiounu aynı şekilde erkan kartınınkinide güncelledim sorun hala inadına devam ediyor

aygıt yöneticisinden sese girip ordan donanımı devredışı bırakığımda sorun kalkıyor ama bu seferde sessiz oynuyorum oyunu bu son dediğimden oyunun bilgisayarın sisteminde rahatlıkla çalıştığını anlarsınız mesela devre dışı bırakıp oyuna girip tekrar etkinleştirdiğimde ses gelmiyor ama oyun oynanıyor sadece ilk baştaki logoya geldiğinde sega yazısı çıkmadan önce bişeyler oluyor ve aniden donuyor..

direk olarak çözümü bulmamız zor biliyorum ama herkes bişeyler söylerse araştırsa napoleon empire gibi total war türlerindeki yaşana sıkıntıda giderilmiş olur.. düşündüğüm tek şey ses dosyasında sanırım bi uyumsuzluk var

ekran kartını bir üst versionu çıkmış bakalım onu deneyecem umarım olur bide yönetici olarak çalıştırma kaldı yapmadığım

yönetici olarak çalıştırmada işime yaramadı ama dediğim gibi sesi devredışı bırakıp oyuna girdiğimde tekrar etkinleştir yaptığımda ayarlara girip sesle ilgili düzeltme yapmak istediğimde butonların yada ses dosyasının bozuk olduğunu anlıyorum çünkü müzik savaş gibi ses efeklerinin seviyesini ne kadar artırmaya çalışsam da onayladıktan sonra tekrar 0 olarak gözüküyor yani devredışı yapmamış olsam bile zaten ses çıkmayacak gibi.. bununla ilgili bi bilgisi olan var mı ?? belki ses dosyalarını düzeltirsek girişte donmada olmaz ?? çünkü oyuna girmede sıkıntısı yoksa tam sega logosu çıktığında ki eminim orda bi müzik falan var onu açamadığından bilgisayar kitleniyor

########################################

arkadaşlar sorunu çözdüm oyunu silin ve yeniden kurun ardından;

1)) şu ses dosyasını indirin tıkla...
    2)) win7 ve 64 bit olanlar şu ses kartının driverını indirsin

Junior Member
    Ses dosyasi ve driver isimlerini veya linkini tekrar atabilirmisin.

Senior Member
    Alıntı Etzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses dosyasi ve driver isimlerini veya linkini tekrar atabilirmisin.
    Kendi pcnizdeki driver'lar güncel mi

Bu Konu için Etiketler